Informacja dokumenty

Dokumenty, które należy dostarczyć do Cechu

w celu spisania umowy z pracownikiem młodocianym.

1. Zaświadczenie lekarskie wystawione przez lekarza uprawnionego do badań profilaktycznych stwierdzających brak przeciwwskazań do nauki w danym zawodzie.

2. Kopia świadectwa ukończenia gimnazjum.

3. Zaświadczenie ze szkoły zawodowej stwierdzające w jakim zawodzie oraz w której klasie młodociany będzie realizował obowiązek dokształcania teoretycznego.

4. Numer PESEL oraz dokładny adres zamieszkania pracownika młodocianego (np. kwestionariusz osobowy).

5. Świadectwo pracy z poprzedniego zakładu w przypadku przejścia ucznia na zasadzie kontynuacji nauki zawodu.

(opłata manipulacyjna za sprzorządzenie umowy uczniowskiej: 20,00 zł)

Cech Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości

ul. Tarnogórska 61