XLI Pielgrzymka Rzemiosła Polskiego na Jasną Górę

25 czerwca 2022 roku

21:00 Apel Jasnogórski

26 czerwca 2022 roku

9:00     Droga Krzyżowa na Wałach Jasnogórskich.
10:00  Zbiórka uczestników (pod Pomnikiem Najświętszej Maryi Panny na błoniach jasnogórskich, Al. Henryka Sienkiewicza).

10:15   Wprowadzenie Starszyzny Cechowej oraz Pocztów Sztandarowych.

10:30   Uhonorowanie mistrzów rzemiosła oraz uczniów (na Szczycie Jasnogórskim).

10:30   Złożenie kwiatów pod pomnikiem św. Jana Pawła II.

11:00   Msza św. koncelebrowana przez arcybiskupa metropolitę katowickiego Wiktora Skworca.
13:00   Przejście ze sztandarami przed Obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej.

Tradycyjnie podczas obchodów uroczystości nastąpi złożenie kwiatów pod pomnikiem Świętego Jana Pawła II (bezpośrednio przed rozpoczęciem Mszy Świętej). Wręczenie dyplomów wskazanym przez Izby mistrzom i ich uczniom, odbędzie się na Szczycie Jasnogórskim.

W tym roku pielgrzymom – rzemieślnikom, ich rodzinom, osobom bliskim, pracownikom oraz innym osobom związanym z naszym środowiskiem towarzyszyć będzie Chór Zespołu Pieśni i Tańca „Śląsk” im. Stanisława Hadyny. Uroczystość uświetni Orkiestra Klasztoru Jasnogórskiego.

Więcej informnacji znajdą Państwo na stronie

Cech Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości

ul. Tarnogórska 61