Oferta cechu

Jesteśmy organizacją pracodawców działającą w naszym mieście od 1978 roku.

Obecnie zrzeszamy około 100 firm z terenu Piekar Śląskich i okolic.

W ramach działań statutowych realizujemy następujące zadania:

1. Udzielamy porad w zakresie uruchamiania działalności gospodarczej, prowadzenia dokumentacji pracowniczej, pozyskiwania środków z Funduszu Pracy itp.
  2. Współpracujemy z Wojewódzką Komendą OHP w Katowicach w zakresie uzyskiwania refundacji kosztów zatrudnienia pracowników młodocianych, pomagamy w wypełnieniu wszelkiego rodzaju dokumentacji w tej kwestii; zawieraniu umów, składaniu wniosków o refundację oraz przepływie korespondencji
  3. Sprawujemy nadzór nad procesem kształcenia zawodowego w zrzeszonych zakładach, a mianowicie:
    • pośredniczymy w spisywaniu umów o pracę w celu nauki zawodu,
    • pomagamy w kompletowaniu dokumentacji do egzaminów czeladniczych i mistrzowskich,
    • udzielamy informacji dotyczącej uzyskiwania dofinansowania kosztów kształcenia po uzyskaniu przez ucznia tytułu czeladniczego.
    • dokonujemy w imieniu pracodawców, zgłoszeń uczniów do Urzędów Miast i Gmin.
  4. Dbamy, aby kwalifikacje naszych członków były zgodne z aktualnymi wymogami, poprzez organizowanie dla nich różnego rodzaju kursów, szkoleń i warsztatów między innymi:
    • BHP, P.Poż., Pierwsza Pomoc Przedmedyczna,
    • Minimum Sanitarne, HACCP,
    • szkolenia współfinansowane ze środków unijnych, mające na celu podnoszenie kwalifikacji zawodowych i uzyskanie certyfikatu.
    • spotkania ze specjalistami dot. tematów pomocnych w prowadzeniu firmy
  5. Współpracujemy z Zasadniczą Szkołą Zawodową, Powiatowym Urzędem Pracy, oraz specjalistą do spraw BHP

Cech Rzemiosł oraz Małej i Średniej Przedsiębiorczości

ul. Tarnogórska 61